درخواست طلاق از طرف زن

درخواست طلاق از طرف زن

درخواست طلاق از طرف زن

درخواست طلاق از طرف زن

درخواست طلاق از طرف زن یکی از پرونده های سخت و مهم در دادگاه خانواده می باشد. قانون مدنی و فقهی جمهوری اسلامی ایران حق طلاق را به مرد داده است و مرد ها می توانند درخواست طلاق دهند، اما از طرفی زن هم می تواند در صورت داشتن شرایط خاص، درخواست طلاق بدهد.

درخواست طلاق از طرف زن در صورتی امکان پذیر است که یکی از شرایط ۱۲ گانه موجود در عقدنامه را داشته باشد و بتواند آن را اثبات کند، مگر اینکه طلاق توافقی باشد که در این مقاله وارد بحث طلاق توافقی نمی شویم. درخواست طلاق از طرف زن نباید بدون حضور وکیل صورت بگیرد، داشتن یک وکیل مجرب می تواند به شما کمک بسزایی کند.

درخواست طلاق قانونی از طرف زن

می توانید قبل از گرفتن یک وکیل، با یک مشاوره وکیل خانواده صحبت کنید تا شما را در زمینه ی دادخواست طلاق کمک کند، درخواست طلاق از طرف زن یک درخواست سه مرحله ای می باشد، زن و شوهر می توانند در صورتی که حکم دادگاه بدوی مطابق میلشان نبود، پس از ۲۰ روز تقاضای تجدید نظر از دادگاه کنند.

بعد از درخواست تجدید نظر از طرف زوجین، پرونده به دادگاه تجدید نظر استان تهران فرستاده می شود و بعد از بررسی، دادگاه تجدید نظر رای خود را صادر می کند، لازم به ذکر است حضور زوجین در هنگام تجدید نظر دادگاه لزومی ندارد. درواقع این همه ی ماجرا نیست، رای صادر شده باید از نظر دیوان عالی کشور هم تایید شود، در غیر این صورت پرونده مجددا به دادگاه تجدید نظر فرستاده می شود تا نواقصی آن برطرف شود.

درخواست طلاق از طرف زن نیاز به زمان و صبر و حوصله ی زیادی دارد، مگر اینکه درخواست طلاق از طرف زن به صورت غیابی صورت بگیرد و مرد در دادگاه حضور نداشته باشد و نسبت به دادخواست طلاق از طرف زن اعتراضی نداشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران خانواده تماس برقرار کنید.