طلاق توافقی و مهریه

طلاق توافقی و مهریه

طلاق توافقی و مهریه  :از جمله مهمترین مسائل و مشکلاتی که در رابطه با طلاق توافقی وجود دارد، موضوع مهریه است. یکی از مهمترین مسائلی که زوجین می بایستی پیش از طلاق توافقی در رابطه با آن به توافق کامل برسند ، مهریه است.

به طور کلی می توان گفت دادگاه در رابطه با مسائلی که زوجین برای طلاق توافقی به تفاهم رسیده باشند حکم صادر می کند. در نتیجه اگر زن بخواهد مهریه خود را ببخشد یا آن را به صورت تمام و کمال دریافت کند باید در رابطه با آن زن و مرد به تفاهم برسند و در گواهی طلاق توافقی نیز این موضوع ذکر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی حضانت فرزندان در طلاق توافقی کلیک نمایید.

طلاق توافقی و مهریه

طلاق توافقی و مهریه

طلاق در زمان عقد و مهریه

زمان عقد، به زمانی گفته می شود که صیغه عقد خوانده شود  تا زمانی که زندگی مشترک آغاز شود. مطابق با دیدگاه قانون آنچه که برای مطالبه مهریه توسط زن حائز اهمیت است زناشویی می باشد. در این صورت مهریه تمام و کمال به زن تعلق خواهد گرفت و اگر آن دو خواهان طلاق توافقی باشند باید خود در رابطه با مهریه با یکدیگر صحبت نمایند و به توافق رسیده باشند. در غیر این صورت زن تا پیش از طلاق می تواند مهریه خود را به صورت کامل استرداد نماید و فقط  در این هنگام زن نصف مهریه را خواهد گرفت. حال این موضوع فقط به تصمیم زوجین وابسته است که در راستای طلاق توافقی زن چه میزان از مهریه را دریافت نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی مهریه قانون جدید کلیک نمایید.

شرایط دریافت مهریه پس از طلاق توافقی

اگر در روند طلاق توافقی زن چک یا سفته به عنوان مهریه در اختیار داشته باشد، در صورتی که آن چک یا سفته وصول نشود ، زن می تواند با توجه به اسناد و مدارکی که در اختیار دارد از طریق مراجع قانونی مهریه خود را مطالبه نماید  و در صورت آنکه زوجه مصمم به دریافت مهریه به صورت کامل باشد می تواند حکم جلب یا توقیف اموال زوج را دریافت کند.

اما اگر زوجه هیچ گونه مدرک و سندی در رابطه با دریافت مهریه در دست نداشته باشد ،می تواند ازطریق مراجع قانونی و درخواست مطالبه مهریه، حق و حقوق خود را به صورت تمام و کمال دریافت کند.

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که در صورت ازدواج مجدد زوجه بعد از طلاق ،منافاتی با گرفتن مهریه قبلی ندارد و در این امر هیچ گونه اختلالی به وجود نخواهد آمد.

مطابق با قانون اگر صد و ده سکه بهار آزادی یا معادل آن به صورت نقدی یا اقساطی به زوجه پرداخت نشود، زن  باید اموالی را از مرد به دادگاه ارائه دهد و از طریق مراجع قانونی اقدام به دریافت مهریه خود نماید. شما برای تسریع در انجام امور بایستی از یک وکیل مجرب و کارآزموده و با تجربه و آشنا با قوانین حقیقی و حقوقی کمک بگیرید. شما برای بهره مندی از خدمات ما و کسب اطلاعات بیشترمی توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و راهنمایی وکلای زبده و مجرب موسسه حقوقی تهران وکیل بهره مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی مهریه در ایران  کلیک نمایید.