مدت زمان طلاق توافقی

مدت زمان طلاق توافقی

مدت زمان طلاق توافقی

مدت زمان طلاق توافقی

مدت زمان طلاق توافقی چقدر است؟ آیا مدت زمان طلاق توافقی قابل تغییراست؟ طلاق توافقی چه مدت به طول می انجامد؟

در این نوشته سعی داریم به بررسی مدت زمان طلاق توافقی بپردازیم.

در طلاق توافقی زن و شوهر در مورد طلاق،مسائل مختلف از قبیل حضانت فرزند در طلاق توافقی،مهریه،نفقه و…به توافق می رسند و به همین دلیل نیازمند رسیدگی و بررسی زیاد در دادگاه نمی باشد.دادگاه خانواده در رابطه با با طلاق توافقی سخت گیری نمی کند و مدت زمان اجرایی شدن طلاق توافقی کم می باشد.

طریقه پیگیری مراحل طلاق توافقی در شهرهای مختلف ایران متفاوت می باشد به همین خاطر نمی توان مدت زمان مشخصی در رابطه با اجرایی شدن این نوع طلاق عنوان کرد.

در کلان شهر تهران نیز هر شعبه متفاوت دادگاه خانواده روش حل مخصوص به خود را دارد ولی حالت کلی آن به این صورت است که زمان ثبت دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک قضایی تا صدور رای نهایی دادگاه مبنی بر عدم سازش به مدت یک هفته به طول می انجامد.اگر برای صدور مجوز نهایی طلاق توافقی از وکیل استفاده کنید این مدت زمان کم می شود و نهایت ۳ الی ۴ روز به طول می انجامد.

اگر بخواهند بدون وکیل کارهای مربوط به طلاق خود را پیگیری کنند به مدت یک هفته تا ۱۰ روز به طول می انجامد.

نکات مربوط به مدت زمان طلاق توافقی

در اینجا به بیان و بررسی نکاتی در مورد مدت زمان طلاق توافقی می پردازیم.

خوب است بدانید از ۲۵ هرماه تا اوایل ماه بعد با اینکه دادخواست طلاق توافقی یا هر درخواست دیگری ثبت می شود ولی پرونده مربوطه ارجاع داده نمی شود.دلیل این امر هم این است که در پایان هر ماه هرشعبه باید آمار فعالیت خود در طول ماه را به طور دقیق اعلام کند.بنابراین اگر دادخواست شما در ۵روز آخر ماه ثبت شود مدت زمان انجام طلاق توافقی شما به طول می انجامد.

بعضی از شعب دادگاه های خانواده در مورد طلاق توافقی حساسیت بیشتری را به خرج می دهند و نسبت به صحت و اعتبار دفترخانه ای که وکالت طلاق را برعهده گرفته است استعلام می شود.البته این استعلام به صورت دستی انجام می شود.اگر دفترخانه مورد نظر در شهر دیگر باشد جواب استعلام به طول می کشد ولی اگر دفتر وکالت در همان شهر باشد در طول یک روز کلیه امورمربوط به استعلام انجام می شود و این عوامل در سرعت روند پرونده تاثیرگذار است.

ما به شما توصیه می کنیم برای انجام طلاق توافقی از یک وکیل مجرب استفاده کنید.