مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه

مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه

مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه

مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه

مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه به چه صورت است؟ برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه باید با چه شماره ای تماس بگیریم؟ اگر موفق به برقراری ارتباط نشدیم برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه باید با کدام موسسه تماس بگیریم؟ در این نوشته به بررسی دقیق این موضوع می پردازیم.

هدف از راه اندازی این مرکز ایجاد واسطه ای مطمئن میان مردم و مسئولان عالی رتبه قضایی می باشد.به دلیل مشغله زیاد ارتباط تلفنی سریع ترین راه برای پاسخ گویی به سئوالات قضایی مردم می باشد.

شماره تلفن مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه

مزیت این مرکز پاسخ گویی تلفنی در این است که اگر هم وطنی در دورترین نقطه جغرافیایی کشور با مشکلی قضایی مواجه شد و به وکیل یا کارشناس حقوقی دسترسی نداشت بتواند تنها با یک تماس جواب و راه حل خود را دریافت کند و نیازی به پیمودن مسافت زیاد نباشد.

با توجه به این که در اکثر مواقع مردم به مشاوره حقوقی نیاز دارند این مرکز علاوه بر ایجاد ارتباط سریع بین مسئولین عالی قضایی و مردم اقدام به ارشاد حقوقی متقاضیان به صورت تلفنی نیز می پردازد.این دو وظیفه اصلی واحد ارتباط مردمی قوه قضاییه می باشد.

این مرکز به مدت ۲سال است که به طور شبانه روزی فعالیت می کند.راه برقراری ارتباط تلفنی شماره گیری ۱۲۹ و۰۹۶۹۹ است.

این مرکز پاسخ گویی در سه بخش حقوقی،کیفری و خانواده فعالیت می کند.در این میان امور حقوقی برای مطالبه طلب،دعوای مربوط به بحث ارث و دعواهای مربوط به تنظیم کردن سند ملک جزء بالاترین درخواست ها و مشاوره ها می باشد.

در بحث امور خانواده نیز مسائل مربوط به امور دریافت مهریه،دادخواست طلاق و مطالبه نفقه بیشترین درخواست را از جانب مردم داشته است که از مشاوران مربوطه راه حل درخواست کردند.

در میان امور کیفری نیز مباحث مربوط به صدور چک بلامحل،کلاهبرداری بیشترین درخواست را از طرف مردم داشته است.

اگر در برقراری ارتباط با مرکز پاسخ گویی قوه قضاییه ناموفق بودید می توانید با موسسه حقوقی تهران وکیل تماس برقرار کنید و از مشاوره حقوقی تلفنی رایگان بهره مند شوید.