وکیل

وکیل –
وکالت در لغت به معنی واگذار کردن، اعتماد و تکیه به دیگری است.در واقع در این جریان یکی از طرفین فرد دیگری را برای انجام کار های خود برمیگزیند.

کسی که وکالت را قبول میکند وکیل، و وکالت دهنده را موکل میگویند. این شغل مناسب افرای است به حقوق و قانون علاقه مند اند.

و کلاً میتوانند به مشتریان خود یا مشاوره دهند و آنهارا در زمینه ی مشکلشان راهنمایی کنند یا این که خودشان مسولیت کار موکل خود را به عهده بگیرند.

برای این که بتوان در این شغل فرد موفقی بود باید تجارب کافی داشت، نیاز به اعتماد به نفس بالا، قدرت بیان خوب، اطلاعات نوشتاری، سخنوری در حد عالی و … دارد.

اغلب وکیل ها ساعات کاری مشخص معینی ندارند و ساعات کاری وکیل وابسته به نوع کار اوست، یعنی اگر دارای دفتر کاری است و کارفرما ندارد ساعات کاری او قابل تغییر دادن است و میتواند هر ساعت که ملاقات دارد به دفتر مراجعه کند، اما اگر وابسته به سازمانی است و دارای کارفرماست و از آن دستور میگرد ساعات کاری به دلخواه نخواهد بود و باید به دستور سازمان یا کارفرما باشد.

وکیل

وکیل

وکیل در تهران

یک وکیل باید همیشه در دسترس باشد حتی در شب ها و ایام تعطیل. محل کار معمولا در دفتر کار یا دادگاه است اما در برخی موارد نیاز دارید که برای تهیه ی مدارک و شواهد و یا ملاقات با موکل به مسافرت بروید.

امروزه وکالت شغلی تخصصی است و هر وکیلی در یک زمینه ی خاص کار میکند و در آن موفق است.

برخی در زمینه های مربوط به مالک و زمین و برخی در زمینه های خانوادگی فعالیت دارند. همچنین برخی وکیل ها در زمینه تجارت فعالیت میکنند و بر آن تسلط دارند.

در این شغل هر فرد پس از فارغ التحصیلی با توجه به علاقه ی خود می تواند جذب یکی از رشته های تخصصی در این زمینه بشود.

وظایف وکیل

وظالفی که وکلا بر عهده دارند عبات است از:

مشاوره دادن به مراجعه کنندگان

تهیه ی قرار داد ها و نامه برای پرونده و پیشبرد سریع تر کارهای قانونی

ارائه مدارک به دادگاه برای دفاع از موکل

مهارت وکیل

مهارت و دانش مورد نیاز

_ مهارت عالی در سخنرانی و نوشتن برای  خواندن آن در دادگاه

_ توانایی راضی نگه داشتن دیگران و همچنین قاضی دادگاه

_ تحمل فشار کارهای سخت و انجام دادن بسیاری از کارها باهم

_ همدردی با موکل و روحیه دادن، برای اعتماد به نفس و آرام بودن او

وکیل و وکالت

فارغ التحصیلات این رشته می توانند بعد از گرفتن مدرک تحصیلی و کسب پروانه وکالت و مجوز لازم میتوانند در دفتر های کاری خود یا موسسات مربوطه مشغول به کار شوند.

برای گرفتن پروانه وکالت افراد باید در آزمون وکالت شرکت کنند که توسط کانون وکلای دادگستری برگذار میشود، بعد از طی دوره ی کارآموزی و قبولی در امتحان پروانه وکالت به افراد تعلق میگیرد.

در آخر وکالت شغلی مناسب برای علاقه مندان این رشته است و نیاز به تلاش و کوشش زیاد دارد.

اگر در این زمینه فرد موفقی باشید و کار را  درست و بی نقص انجام دهید، درامد خوبی خواهید داشت.

وکیل پایه یک

پایه یک دادگستری می تواند از طریق راه های قانونی به موکل خود کمک کند و در دادگاه از او دفاع نماید، بعضی از موکل ها تصور می کنند که  پایه یک دادگستری، از طریق آشنایی با قاضی پرونده و کادر قضایی می توانند مشکل آن ها را حل کنند. ولی باید بدانید  پایه یک دادگستری هیچ قدرت فراتری از قانون را ندارند.

پایه یک دادگستری دارای وظایفی در مقابل موکل، محاکم دادرسی و طرف موکل دارد. همچنین مسئولیتی در قبال تشکیلات صنفی خود تحت عنوان کانون وکلای داد گستری دارد که موکلان میتوانند اگر خلافی از سوی خود مشاهده کردند این موضوع را به کانون وکلای دادگستری اطلاع دهند.

وکیل طلاق

طلاق یک اصطلاح عامیانه می باشد، منظور از طلاق، وکیلی است که در قوانین حقوق خانواده (دعواهای خانوادگی) ماهر و زبده باشد.

در نوشته های قبل مطالبی در مورد مهاجرت برای شما ارائه دادیم.

زمانی که یک زوج اقدام به طلاق می کنند برای بهتر تصمیم گرفتن نیاز دارند با یک طلاق مشورت کنند. وکیل طلاق می تواند با گرفتن یک وکالت از موکل خود، در امر طلاق به او کمک کند.

وکیل طلاق هم می تواند بهترین وکیل زن و هم می تواند وکیل مرد باشد، هر یک از وکلای حقوقی می توانند به عنوان وکیل، وکالت موکل خود را قبول کنند، اما وکیل هایی که به صورت تخصصی در طلاق فعالیت دارند می توانند راهگشای بهتری باشند.

مشاور حقوقی وکیل خانواده

مشاور حقوقی وکیل خانواده فردی است که نسبت به تمام حقوق فردی، خانواده و اجتماعی اطلاعات کافی دارد، شما می توانید سوالات خود را در زمینه ی حقوقی با مشاوره های حقوق در میان بگذارید و با قوانین موجود در هر زمینه ای آشنا شوید. مشاور حقوقی  خانواده از طریق تلفن و اینترنت هم قابل دسترسی است و نیازی به مراجعه حضوری ندارد.

دعوای بین خانواده ها تمام شدنی نیست و این موضوع در تمامی خانواده ها به چشم می خورد. همانطور که می دانید خانواده یکی از ارکان مهم در جامعه می باشد و رسیدگی به دعوای خانوادگی از مهم ترین وظایف مشاورحقوقی وکیل خانواده می باشد. خانواده چه کسی است؟ وظیفه دارد که دعوای خانوادگی را بررسی و رسیدگی نماید.

 

بهترین وکیل تهران

بهترین وکیل تهران کسی است که تمام ویژگی های خوب را داشته باشد که در این مقاله به بررسی ویژگی های می پردازیم. وکالت در لغت به معنی اعتماد کردن و واگذار کردن تمام امور یک شخص به شخص دیگر می باشد. اکثر افرادی که دارای پرونده هایی مثل: قتل، جنایات، دزدی، طلاق، تجاوز به عنف، کلاه برداری و یا هر پرونده ای با هر موضوعی که باشد، به دنبال بهترین تهران هستند.