طلاق

شما اگر در هر لغت نامه و هر کتاب دیگری به جست و جوی معنی لغوی کلمه ی طلاق بگردید به این معنی بر میخورید که کلمه طلاق را اینطور معنا می کنند که، معنی اصلی این کلمه، پایان دادن به ازدواج و جدا شدن از همسر خود به روش و ترفند های قانونی است که فرد در این راه باید از زمینه های قانونی و حقوقی اقدام کند.

و در زمان ازدواج تعهد و همبستگی بین زوجین به وجود امده که با رسیدن به مرحله ی طلاق تمامی این ها از بین می رند ودر این صورت می توان هر فرد را یک آدم مستقل و جدا نامید چون دیگر قرار نیست که آن ها با یک دیگر به ادامه زندگی بپردازند و جدای به وجود می آید، که به تمامی این کار های انجام شده به اصطلاح طلاق می گویند.

طلاق توافقی

به وجود امدن مرحله ی طلاق از آن جایی سر منشا می گیرد که استحکام رابطه در بین زن و مرد از بین می رود و در بین خانوم و آقا یک سری مسائل همانند ناسازگاری و تنش ایجاد می شود و زن و مرد را به سمت طلاق سوق می دهند.

در ازدواج روابط عاطفی و اجتماعی نیز به وجود می اید که در دوران جدایی و یا طلاق افراد را گریبان گیر خود می کند و برای برخی افراد باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود. البته این مشکل در بین خانوم ها بیشتر به وجود می اید ولی مردم ها نیز دارای عاطفه و احساسات هستند و این مشکلات می تواند هر جفت ان را دچار مشکل کند.

طلاق جدا کننده دائم زوجین از یک دیگر است و وقتی در شناسنامه فرد طـلاق ذکر شد دیگر هیچ حقی ندارد که با همسر خود معاشرت و زندگی کند، چون ان ها بنا به هر دلیلی از یکدیگر جدا شده اند و دیگر نیز قرار نیست با یکدیگر زندگی کنند.

شرایط طلاق از طرف مرد

لغت به معنی جداشدن می باشد. یعنی جداشدن زوجین و پایان یک زندگی دونفره که در پی آن مسائل حقوقی را به دنبال دارد و زوجین باید تکالیفی را که در بند های عقد نامه باهم توافق کرده اند عملی کنند.

معمولا در زمانی اتفاق می افتد که زوجین دیگر تحمل همدیگر را ندارند و با هم دچار ناسازگاری می شوند. به طور کلی ما چند نوع داریم که یکی از آن طلاق احساسی می باشد یعنی زوجین از هم جدا نیستند ولی از نظر محبت و احساس و روابط جنسی هیچگونه مراوده ای ندارند.دیگر همان جدایی زوجین می باشد که از هم جدا می شوند چون نمی توانند دیگر همدیگر را درک کنند و از پس هم بر بیایند و اختلافات شدت می گیرد و موجب دعوا و بحث و جدایی می شود.

شرایط طلاق از طرف زن به چه صورت است

شرایط طرف زن به چه صورت است.در صورتی که زن مدارک و شرایطی که ما در این مطالب به آن می پردازیم را داشته باشد را حق درخواست را دارد

اگر زن بتواند رفتارها و اختلالات روانی مرد را ثابت کند ،اگر مرد برای مدت طولانی به صورت ناگهانی غیبش بزند به مدت ۶ ماه بدون خبر، اگر مرد به بیماری صعب العلاج دچار باشد و قابل درمان نباشد، اگر مرد در حال اشتغال از کاری برخوردار باشد که به زندگی و آبروی زندگی لطمه بزند ،محکومیت مرد به حبس از جمله بالای پنج سال ،اعتیاد مرد به مواد مخدر صنعتی و یا مشروبات الکی که اختلالات ذهنی به وجود می آورد،محکومیت مرد از مراجع زیر ربط به هر دلیلی و مجازات ناباوری از سمت مرد بعد از ۵ سال مفقود شدن مرد ۶ ماه بعد از مراجعه زن به دادگاه ،ازدواج کردن مرد بدون اطلاع داشتن زن اینها همه ی مواردی است که زن با اثبات این موارد می تواند در خواست خود را اجرا کند

درخواست طلاق از طرف زن و گرفتن مهریه

درخواست از طرف زن و گرفتن مهریه حق او می باشد. قانون و شرع می گوید که مهریه حق زن است، زمانی که عقد نکاح جاری می شود مهریه به زن تعلق می گیرد. شوهر وظیفه دارد که مهریه را به زن پرداخت کند، حال اگر در خواست طلاق از طرف زن بدون دلیل و غیر موجه باشد، صورت نمیگیرد حتی اگر زن بخواهد مهریه خود را ببخشد.

اگر زن و مرد به این توافق رسیده باشند که از هم جدا شوند و در مورد مسائل مختلف مثل حضانت فرزند و مهریه به توافق رسیده باشند، به اینگونه توافقی می گویند اما اگر مرد شرایطی را نپذیرد و مایل نباشد، زن می تواند با اثبات یکی از موارد دوازده گانه شروط ضمن عقد نکاح که به امضای زوج رسیده باشد، حکم طلاق خود را بگیرد.