نوامبر 29, 2021
وکیل مهریه شیراز

وکیل مهریه شیراز + بهترین وکلای مهریه در شیراز

مهریه حق قانونی همه زنان است. مسائل حقوقی به قدری پیچیده است که گاهی نیاز میشود از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. در این مطلب لیستی از بهترین وکیل مهریه در شیراز به همراه آدرس و شماره تماس برای شما آورده ایم. با ما همراه شوید.

لیست بهترین وکیل مهریه در شیراز

ردیفنام وکیلآدرسشماره تماس
1آقای دهقانشیراز، معالی آباد، نبش کوچه سیزدهم، ساختمان سیمرغ ،طبقه سوم071
2آقای سمیعیشیراز، فلکه شهرداری، خیابان پیروزی، پاساژ پیروزی، طبقه اول، واحد 5109139153432
3سیدداودعمادیشیراز، ملاصدرا، خیابان جمالی، نبش کوچه 4، ساختمان یاشیل، طبقه سوم، واحد 6071
4حامد اسکندریشیراز، چهار راه زرگری، بلوار مطهری شمالی، 50 متر مانده به چهار راه ستارخان، روبروی دانشکده علوم و معارف قرآن، ساختمان میرداماد2، طبقه 3، واحد 309171114836

ویژگی های وکیل مهریه خوب در شیراز چیست؟

یکی از ویژگی های مهم وکیل پایه یک دادگستری مهریه به این صورت است که باید مهارت زیادی داشته باشد. وکیل خوب در این زمینه باید از دانش حقوقی بالایی برخوردار باشد. داشتن سابقه درخشان در زمینه کاری میتواند به شما کمک کند تا وکیل خوب در این زمینه را پیدا کنید.

وکیل خوب مهریه باید به تواند به راحتی و بدون دردسر مهریه زوجه را از زوج بگیرد. دین ممتاز بودن مهریه حتی در زمانی که مرد فوت کند نیز باعث می شود که بر هر طلب دیگری مقدم گردد.

مهریه چیست؟

مهریه به مالی گفته می شود که مرد در هنگام عقد آن را به عنوان حق همسر خود معرفی میکند. مقدار مهریه بسته به توافق طرفین متغیر است. پرداخت مهریه در دین اسلام از سمت مرد به زن وجود دارد. مهریه انواع مختلفی دارد که بسته به نوع آن نحوه پرداخت می تواند متفاوت باشد.

از چه راه هایی می توان مهریه را وصول کرد؟

طبق قوانین جمهوری اسلامی از سه راه مهریه قابل وصول است:

  • فرستادن اظهار نامه از سوی زوجه به زوج
  • از راه اجرای ثبت
  • از راه دادگاه ها

انواع مهریه چیست؟

مهریه انواع مختلفی دارد که شرایط گرفتن هر کدام متفاوت است. با مشاوره گرفتن از یک وکیل حرفه ای میتوانید مهریه خود را طلب کنید. انواع مهریه عبارت است از :

مهریه عندالمطالبه

این نوع مهریه در واقع به این صورت است که زن در هر زمان که مهریه خود را طلب کند همسرش باید آن را پرداخت کند. در واقع یعنی به محض اجرای صیغه نکاح، زن می تواند تمام مهریه را بصورت یکجا بخواهد. با کمک گرفتن از وکلی مهریه در شهر شیراز و یا هر شهری که هستید میتوانید روند قانونی این کار را سریع تر انجام دهید.

مهریه عندالاستطاعه

این نوع مهریه به این صورت است که بعد از خوانده شدن خطبه عقد شرایط مالی مرد سنجیده می شود و در صورتی که مرد توانایی پرداخت مهریه را داشته باشد باید مهریه همسر خود را پرداخت کند.

وکیل مهریه شیراز

شرایط گرفتن مهریه بدون طلاق یا با طلاق با وکیل

گرفتن مهریه باید توسط وکیل مهریه در شیراز و یا سایر شهرستان ها انجام شود. چه زوجین طلاق گرفته باشند و چه با هم زندگی کنند مرد موظف به پرداخت مهریه همسر خود است. شرایط گرفتن مهریه عبارت است از :

  • باید مالی باشد.
  • زوجه باید بتواند آن را تقاضاد کند
  • معلوم باشد. به این معنا که زوجین از آن اظهار بی اطلاعی نکنند.
  • منفعت عقلایی مشروع داشته باشد.
  • از سوی مرد قابل تسلیم باشد.
  • مرد توانایی پرداخت آن را داشته باشد.

هزینه وکیل برای گرفتن مهریه چقدر است؟

وکلای متخصص در زمینه گرفتن مهریه زیاد هستند. بهترین وکیل مهریه در شیراز ابتدا مبلغ کلی مهریه شما را محاسبه می کند و بعد از آن تقریبا 10% از مبلغ پرداختی به شما را به عنوان دستمزد دریافت خواهد کرد.

هر گونه کپی برداری از مطلب فوق بدون درج منبع پیگرد قانونی دارد. سپاس از توجه شما